Najnowsze wiadomości ze świata

Powalająca suma. Za tyle sprzedano słynne zdjęcie Marilyn Monroe

Za rekordową sumę 300 tysięcy dolarów sprzedano na aukcji w Dallas jedyne znane zdjęcie Marilyn Monroe z dedykacją dla męża, Joe DiMaggio – poinformował w piątek dom aukcyjny Heritage w komunikacie prasowym, dodając, że licytacja była bardzo zacięta.

Na zdjęciu reklamowym, wykonanym w 1953 roku na potrzeby komedii muzycznej “Mężczyźni wolą blondynki”, uważanym za jeden z najlepszych portretów Monroe, słynna aktorka napisała: “Kocham cię, Joe, Marilyn”. Fotografia pochodzi z kolekcji DiMaggio.

Joe DiMaggio (1914-1999) był gwiazdą drużyny baseballowej New York Yankees.

DiMaggio i Monroe pobrali się w styczniu 1954 roku w San Francisco. Rozwiedli – w październiku tego samego roku, zaledwie 274 dni po ślubie.

Para spotkała się ponownie, gdy aktorka rozwiodła się z kolejnym mężem, dramaturgiem Arthurem Millerem w 1961 roku. Pozostali przyjaciółmi aż do tragicznej śmierci Marilyn Monroe w 1962 roku.

Źródło: PAP Autor: sp/
Fot. wikimedia commons
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij