Najnowsze wiadomości ze świata

Potężny pożar na lotnisku w Luton. Wszystkie loty odwołane

Potężny pożar na lotnisku w Luton. Wszystkie loty odwołane.

Potężny pożar na lotnisku w Luton. Wszystkie loty z lotniska w Luton pod Londynem zostały odwołane (aż do popołudnia 11 października br.), z powodu ogromnego pożaru, który wybuchł na jednym z lotniskowych parkingów. Z lotniska w Luton lata dużo samolotów do Polski.

Wszystkie loty z i na lotnisko w Luton pod Londynem zostały odwołane co najmniej do godz. 15:00 lokalnego czasu (16:00 w Polsce) z powodu dużego pożaru, który we wtorek wieczorem wybuchł na jednym z lotniskowych parkingów. Odwołane zostało m.in. 12 połączeń z Polską.

Odwołano poranne loty linii Wizzair z Wrocławia, Katowic, Krakowa, Warszawy i Gdańska oraz przedpołudniowy z Lublina, a także poranne loty do tych samych miast.

Natomiast według aktualnych informacji, popołudniowe loty Wizzaira z i do Warszawy oraz z i do Poznania, jak również loty Ryanaira z i do Krakowa powinny się odbyć. Władze lotniska apelują do pasażerów, by na razie nie próbowali przyjeżdżać, bo dojazd jest bardzo utrudniony.

Wszystko z powodu pożaru, który wybuchł około godziny 21 wieczorem w poniedziałek (tj. 10 października). Ogień objął 80 proc. najwyższego piętra parkingu.

Jak informuje portal TVP.info, “słychać było wybuchy płonących samochodów, wyły samochodowe alarmy. Część nowo budowanego parkingu się zapadła”

– Do szpitala trafiło pięć osób. Miały problemy z oddychaniem. Sześciu strażaków uczestniczących w działaniach zatruło się dymem – czytamy na portalu.

Z pożarem, który wybuchł na trzecim piętrze wielopoziomowego parkingu lotniskowego, walczy 10 jednostek straży pożarnej. Zdaniem strażaków, pożar najprawdopodobniej zaczął się od zapalenia się jednego z samochodów i objął ok. 80 proc. samochodów na tym piętrze.

Rzecznik lotniska przekazał, że wszystkie loty zostały odwołane, a dojazd do lotniska jest utrudniony, w związku z tym pasażerowie są proszeni, by nie próbować tam jechać.

Z lotniska w Luton korzystają tanie linie, głównie easyJet, Ryanair i Wizzair, które obsługują m.in. liczne trasy do i z Polski – do i z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Katowic, Lublina, Rzeszowa, Bydgoszczy i Olsztyna.

Zobacz też:

Pożar w polskim parku narodowym. Samoloty pomagają w walce z żywiołem

Źródło: PAP Autor: bjn/ jm
Fot. Screen za avSourceNews

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij