Najnowsze wiadomości ze świata

Potężny korek na granicy Polski i Niemiec. „To jest kontrola prowadzona przez niemiecką policję. Ma przeciwdziałać nielegalnej migracji”

– Niemiecka policja kontroluje pojazdy jadące z Polski w kierunku Berlina. Przed przejściem granicznym w Kołbaskowie utworzył się zator, który o godz. 13.00 w niedzielęmiał 5,5 km – poinformowała GDDKiA

„To jest kontrola prowadzona przez niemiecką policję. Ma przeciwdziałać nielegalnej migracji” – powiedziała PAP Roksana Zamborska z punktu informacji drogowej GDDKiA w Szczecinie.

Pojazdy jadącą autostradą A6 w kierunku polsko-niemieckiego przejścia granicznego Kołbaskowo/Pomellen ponad 5 km przed granicą muszą mocno zwolnić.

„Są utrudnienia, ale auta powolutku się przemieszczają. Długość zatoru się zmienia” – powiedziała Zamborska.

Mniejszy korek jest przed będącym kilka kilometrów dalej przejściem granicznym w Rosówku (DK13), ale – jak informuje GDDKiA – tam również kolejka pojazdów przed punktem kontrolnym może mieć ok. kilometra.

GDDKiA w Szczecinie prognozuje, że zatory przed przejściami granicznymi w woj. zachodniopomorskim mogą się utrzymywać przez cały dzień, bo w niedzielę już od godz. 10.00 obserwowane jest bardzo duże natężenie ruchu na głównych trasach regionu, przede wszystkim na S3, S6 i A6.

Źródło: (PAP) Autor: tma joz/
Fot.

Polecane artykuły

0 0

20 osób zginęło w pożarze w parku rozrywki

0 0

Cannes 2024. Znamy zwycięzców

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij