Najnowsze wiadomości ze świata

Potężna eksplozja w Wielkiej Brytanii, są liczne ofiary

W Bristolu doszło do eksplozji w oczyszczalni ścieków. Policja ujawniła, że było wiele ofiar.

Eksplozja miała miejsce dzisiaj po 11 rano w dzielnicy Avonmouth. Początkowe relacje mówiły, że wybuch miał miejsce w magazynie w przemysłowej części dzielnicy. Potem wyszło na jaw, że miała miejsce w oczyszczalni ścieków. Wybuchnąć miał ogromny metalowy zbiornik. Opublikowane przez policję zdjęcia pokazują, że wybuch oderwał jego dach. Nie widać na nich jednak dymu ani śladu osmaleń, co sugeruje, że zbiornik nie wytrzymał ciśnienia.

 

Policja ogłosiła poważny incydent. Okoliczne drogi zostały zablokowane. Jak twierdzą świadkowie na miejscu jest wielu policjantów, którzy przeszukują miejsce katastrofy w strojach ochronnych, pomaga im w tym również śmigłowiec. W pobliżu czekają również karetki pogotowia.

Policja ogłosiła, że było wiele ofiar. Pracownicy oczyszczalni pracowali na dachu zbiornika kiedy doszło do eksplozji. Na razie brak szczegółów tego, ile osób straciło życie i w jakim stanie są ranni. Nieznane są również przyczyny tragedii – policja już rozpoczęła w tej sprawie śledztwo.

Źródło: Stefczyk.info na podst. BBC Autor: WM
Fot. Avon and Sommerset Police

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij