Najnowsze wiadomości ze świata

Potężna eksplozja w rosyjskiej rafinerii. Winią za nią Ukraińców

W nocy z wtorku na środę doszło do eksplozji i pożaru w jednej z rosyjskich rafinerii. Lokalne władze obwiniają o niego ukraińskiego drona.

Zdarzenie miało miejsce w Kraju Krasnodarskim na południu Rosji. W środku nocy mieszkańcy usłyszeli potężną eksplozję, którą było słychać z kilku kilometrów. W rafinerii Afipski, w pobliżu Noworosyjska, wybuchł ogromny pożar, który objął ok. 100 metrów kwadratowych. Miano go ugasić po kilku godzinach, a lokalne władze twierdzą, że nikt nie odniósł obrażeń.

Gubernator Wienamin Kondratjew poinformował, że przyczyną pożaru miał być atak ukraińskich dronów. Dzień wcześniej drony zaatakowały Moskwę. Kreml obwinił o to Ukraińców, ale Kijów na razie nie przyznał się do tego ataku. Co ciekawe w okolicach Noworosyjska znajduje się inna rafineria, Ilski, która kilka dni temu miała być celem ukraińskich dronów. Rosjanie twierdzą, że wtedy udało im się wszystkie zestrzelić.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Reuters, Ukrinform Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij