Najnowsze wiadomości ze świata

Potężna eksplozja w obozie dla uchodźców w Strefie Gazy; “setki zabitych i rannych”

W obozie dla uchodźców w mieście Dżabalija w północnej części Strefy Gazy doszło we wtorek do potężnej eksplozji; miejscowe władze informują o “setkach” zabitych i rannych – podał portal sieci CNN.

Władze kontrolowane przez Hamas winą za eksplozję obarczyły Siły Obronne Izraela. Ich przedstawiciele nie odpowiedzieli jak dotąd na pytanie CNN dotyczące wybuchu.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Gazie poinformowało, że 20 domów “zostało całkowicie zniszczonych”. Według świadków są “setki” zabitych i rannych. Wiele osób wciąż znajduje się pod gruzami – powiedział dyrektor jednego z największych szpitali w Gazie, Atef al-Kahlout. Inny lekarz, Mohammad al-Rann, opisał “scenę, której nikt nie może sobie wyobrazić” w szpitalu – są tam “setki zwęglonych ciał”, a “pacjenci i ranni leżą na podłogach, łóżkach, korytarzach i recepcji” szpitala.

AFP donosi, że jej będący na miejscu reporter sfilmował co najmniej 47 ciał.

Źródło: PAP Autor:
Fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij