Najnowsze wiadomości z kraju

Poszukiwany członek Państwa Islamskiego przebywał w Polsce. Zapadła decyzja o deportacji

Na wniosek szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z terytorium Polski deportowano obywatela Tadżykistanu. Mężczyzna, będący członkiem organizacji terrorystycznej Państwa Islamskiego był poszukiwany przez Interpol.

O deportacji członka organizacji terrorystycznej poinformował w mediach społecznościowych rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Jacek Dobrzyński.

Na wniosek szefa ABW z terytorium Rzeczpospolitej Polskiej został deportowany obywatel Tadżykistanu – członek organizacji terrorystycznej Państwa Islamskiego, poszukiwany na podstawie czerwonej noty Interpolu ­– napisał.

ABW opublikowało komunikat, w którym doprecyzowano, że do deportacji doszło 11 kwietnia. Była ona przeprowadzona w ścisłej współpracy ze Strażą Graniczną. Obywatel Tadżykistanu opuścił Polskę specjalnym lotem w asyście funkcjonariuszy SG.

Poszukiwany przebywał w centralnej Polsce, posługując się fałszywymi danymi. Mężczyzna od kilku lat angażował się w działalność terrorystyczną. Jak informuje ABW, był on aktywny m.in. w rejonie konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie.

Mężczyzna powiązany był również z członkami organizacji Państwo Islamskie Prowincji Khorasan, wobec których prowadzone są śledztwa w związku z przygotowaniem aktów terrorystycznych w kilku państwach europejskich – przekazano w komunikacie.

Deportowany obywatel Tadżykistanu przez 10 lat nie będzie mógł wjechać na teren Polski oraz innych państw ze strefy Schengen.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia/ABW Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij