G. Borysa Najnowsze wiadomości z kraju

Poszukiwania G. Borysa. Policja ma prośbę do odwiedzających groby

“Zwracamy się z prośbą w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo o nieskracanie sobie drogi dojścia w rejon nekropolii przez tereny leśne okalające trójmiejskie cmentarze. Prosimy o korzystanie z głównych dróg do nich prowadzących” – zaapelowała we wtorek w mediach społecznościowych oficer prasowa pomorskiej policji kom. Karina Kamińska.

Osoby, które wybierają się w najbliższych dniach w rejon nekropolii, prosimy o stosowanie się do alertów RCB oraz apeli policjantów – podała oficer prasowa pomorskiej policji kom. Karina Kamińska. Zaapelował, by w związku z trwającymi poszukiwaniami G. Borysa, nie skracać drogi dojścia w rejon cmentarzy przez tereny leśne.

Podkreśliła również, by osoby, które wybierają się w najbliższych dniach w rejon nekropolii, stosowały się do alertów RCB oraz apeli policjantów.

W rejonie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego znajduje się kilka nekropolii, to m.in.: Cmentarz Witomiński w Gdyni, Cmentarz parafii Św. Mikołaja w Gdyni, Cmentarz Komunalny w Sopocie czy Cmentarz Srebrzysko w Gdańsku.

Kom. Kamińska zapewniła, że kontynuowana jest szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza Grzegorza Borysa, w którą zaangażowane są wszelkie dostępne siły i środki w celu zlokalizowania poszukiwanego mężczyzny.

W poniedziałek na stronie internetowej Interpolu pojawiła się “czerwona nota” za Grzegorzem Borysem. Oznacza ona najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą.

Tego dnia osoby przebywające na terenie Trójmiasta i okolic otrzymały kolejny alert RCB: “Uwaga! Policja prowadzi poszukiwania Grzegorza Borysa. Nie utrudniaj działań służb i nie wchodź do lasu na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego”.

44-letni Grzegorz Borys jest podejrzany o zabójstwo 6-letniego syna. Do zbrodni doszło w piątek, 20 października w bloku przy ul. Górniczej w Gdyni Fikakowie. Poniedziałek jest dziesiątym dniem poszukiwań.

Źródło: PAP Autor: Piotr Mirowicz
Fot. Pomorska policja

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij