Najnowsze wiadomości z kraju

Posłowie wyrzuceni z Platformy Obywatelskiej. Czym podpadli Borysowi Budce?

Zarząd krajowy PO zdecydował się usunąć z partii dwóch posłów. Jak dowiedział się nieoficjalnie PAP chodzi o Pawła Zalewskiego i Ireneusza Rasia. Posłowie są sygnatariuszami listu ponad 50 parlamentarzystów PO i KO, w którym m.in. apelowali o zmiany w Platformie.

„Bez daleko idących zmian nie mamy szans utrzymania pozycji lidera opozycji, a w przyszłości wygrania wyborów” – brzmi treść listu, który został opublikowany w ubiegłym tygodniu. List został wystosowany i podpisany przez grupę parlamentarzystów PO i KO. Zaapelowali oni o podjęcie „poważnej debaty”, prowadzącej do „wieloaspektowej przemiany wewnętrznej”.

List adresowany jest do parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej. Pod listem podpisało się 52 parlamentarzystów w tym m.in. były lider partii Grzegorz Schetyna oraz obecny wiceprzewodniczący PO Bartosz Arłukowicz i szef senackiego klubu KO Marcin Bosacki, a także b. szef klubu PO Sławomir Neumann. Podpisani są też posłowie i senatorowie, którzy nie są członkami PO: Grzegorz Napieralski, Witold Zembaczyński czy senator Zygmunt Frankiewicz.

Na Twitterze do sytuacji odniósł się wyrzucony z PO poseł Paweł Zalewski.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij