Najnowsze wiadomości ze świata

Parlamentarzystka zrobiła to na sali obrad. Deputowani nie kryli entuzjazmu

Po raz pierwszy w historii włoskiego parlamentu deputowana weszła na salę obrad z niemowlęciem, które następnie karmiła piersią, co pokazały w środę media. Tego przełomowego gestu dokonała Gilda Sportiello z Ruchu Pięciu Gwiazd.

Parlamentarzystka zajęła miejsce w górnych rzędach sali obrad Izby Deputowanych i z niemowlęciem wzięła udział w głosowaniu nad dekretem w sprawie publicznej administracji. Nakarmiła dziecko piersią, co inni deputowani przyjęli z aplauzem – relacjonują włoskie media. Niektóre parlamentarzystki podeszły do niej, by jej pogratulować.Sportiello oświadczyła następnie: “Dzisiaj dokonany został ważny krok, przede wszystkim dlatego, że stanowi precedens i jest przesłaniem dla kraju i dla wszystkich kobiet. Od dziś, skoro najwyższe włoskie instytucje pozwalają pracownicom karmić dzieci w miejscu pracy, żadnej kobiecie, bez względu na jej zawód, nie może zostać odebrane to prawo”.

“Żadna matka nie będzie więcej zmuszona do przerwania karmienia piersią, by wrócić do pracy. Kluczowe jest to, by pozostało to wyłącznie decyzją kobiety” – podkreśliła deputowana.

Źródło: PAP Autor: Z Rzymu Sylwia Wysocka
Fot. EPA/FABIO FRUSTACI

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij