Najnowsze wiadomości z kraju

Posłanka z Trzeciej Drogi chce zachęcać imigrantów, by zostali w Polsce

Cała Unia Europejska zmaga się z niekontrolowanym napływem imigrantów. Zdaniem poseł Iwony Michałek Polska powinna się starać, by osiedlili się u nas na stałe.

Michałek zaczynała swoją karierę w PO, z której wystąpiła w 2005 roku. Po nieudanym starcie na radną Torunia z listy PiS współtworzyła partię Polska Jest Najważniejsza. Po jej rozwiązaniu dołączyła do założonej przez Jarosława Gowina Polski Razem, z której próbowała zostać – bez powodzenia – europosłem. W 2015 roku udało jej się zostać posłem, a w 2019 wywalczyć reelekcję. Pełniła kilka funkcji w rządzie, ale odeszła z niego po odwołaniu Gowina. W lipcu 2023 roku przystąpiła do związanej z PSL Koalicji Polskiej, która z kolei dołączyła do koalicji Trzecia Droga z partią Hołowni.

Michałek została ostatnio zapytana o to, jaki jest pomysł Trzeciej Drogi na rozwiązanie problemu z masową imigracją do UE. „Trzeba mieć pomysł. Trzeba wypracować z ludźmi, z przedsiębiorcami pomysł na to, jak adoptować tych ludzi tutaj” – odparła – „Trzeba dawać im lepsze warunki pracy, płacy. Trzeba ich zachęcać do zostania w Polsce”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: WM
Fot. Irish Defence Forces, CC BY-SA 2.0

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij