Najnowsze wiadomości z kraju

Poseł składa zawiadomienie do prokuratury. Grupa „Wejście” miała omawiać przejęcie mediów publicznych

Poseł z klubu PiS Marcin Romanowski złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Chodzi o ustalenia dziennikarza Marcina Dobskiego, dotyczące grupy „Wejście” na jednym z komunikatorów. Jej członkowie mieli omawiać przejęcie mediów publicznych.

Marcin Romanowski poinformował na Twitterze, że w związku z ustaleniami dziennikarza portalu Salon24 złożył zawiadomienie do prokuratury.

Po ujawnieniu przez dziennikarza Marcina Dobskiego funkcjonującej na komunikatorze WhatsApp grupy „Wejście” złożyłem zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – napisał poseł.

Kilka dni temu dziennikarz portalu Salon24 ujawnił, że na komunikatorze miała istnieć grupa o nazwie „Wejście”. Wśród jej członków – jak pisze Dobski – miały znaleźć m.in. nowe władze Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej oraz znana adwokat. Jak ustalił, tematem rozmów było przejęcie mediów publicznych. Dziennikarz opublikował także zdjęcie telefonu, na którym widać konwersację grupy podpisanej jako „Wejście”.

Pachnie stanem wojennym, ale lepszy krzyk 50 niż dowód na bezsilność władzy – miał napisać jeden z jej członków, którego cytuje Dobski.

Z dostępnych w komunikatorze rozmów wynika, że członkowie tej grupy uczestniczyli w siłowym przejęciu mediów publicznych co najmniej od 19 grudnia tego roku, wspólnie omawiając i pilnując swoje działania, a także mając świadomość ich bezprawnego charakteru, co może wyczerpywać znamiona przestępstwa z art. 258 § 1 Kodeksu karnego, czyli działania w ramach zorganizowanej grupy przestępczej – pisze z kolei Romanowski, informując o podjęciu kroków prawnych.

Przepis prawny, na który powołuje się polityk mówi o tym, że „kto  bierze udział w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Należy domniemywać, że w działanie wskazanej grupy zaangażowani były ponadto osoby podające się za nowych członków rad nadzorczych i członków zarządów wskazanych instytucji – pisze w zawiadomieniu Romanowski.

Zdaniem polityka Suwerennej Polski „w wyniku działania grupy doszło do przejęcia władzy w mediach publicznych, co dokonało się z rażącym naruszeniem prawa”.

Dlatego zwróciłem się do prokuratury o wszczęcie postępowania karnego i ustalenie, jaka w tym procederze była rola wszystkich bezprawnie powołanych do rad nadzorczych i zarządów mediów publicznych – przekazał Marcin Romanowski.

Źródło: stefczyk.info/na podst.X Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij