Najnowsze wiadomości z kraju

Poseł PO tworzy fake news. Manipuluje celowo czy nie wie, o czym pisze?

„IPN nie umie pisać po angielsku, bo zrobił byka na plakacie z hasłem patriotycznym” – napisał poseł nawiązując do sprawy banera wywieszonego przez szczeciński oddział IPN, na którym angielskie słowo „fight” zapisano jako „figth” – „Teraz okazuje się, że nie potrafi pisać po polsku. A patriotyzm w PiS piszecie przez „j”?! Żenada!”.

Poseł Witczak odniósł się do niedawnego zdarzenia, które miało miejsce na cmentarzu w Sławnie, gdzie odsłonięto tablicę ku czci żołnierzy II Korpusu Polskiego. Po odsłonięciu tablicy przez senator Annę Marię Anders, córkę legendarnego generała Władysława Andersa, okazało się, że na tablicy znajdują się dwa poważne błędy ortograficzne. Zamiast „zwycięzcom” na tablicy widnieje bowiem „Zwyciescom”, a zamiast „Ankonę” – „Ankone”.

Wpadka rzeczywiście wstydliwa. Tyle tylko, że artykuł Super Ekspresu , który poseł Witczak dołączył do swojego wpisu, jasno stwierdza, że to nie IPN odpowiada za tą pomyłkę. „Bezbłędną treść napisu na tablicy zatwierdził IPN” – autor artykułu cytuje słowa Jerzego Sekuły, wiceprzewodniczącego koszalińskiego oddziału Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym, które współorganizowało uroczystość –  „My przekazaliśmy ją kamieniarzowi, który wykonywał tablicę. Byliśmy dzień przed uroczystością przy przymiarce tablicy, ale ona była owinięta folią. Niestety, nie sprawdziliśmy, jak wykonany został napis. Zaufaliśmy kamieniarzowi”.

Pozostaje jedno ważne pytanie. Czy poseł Witczak, w „cywilu” nauczyciel akademicki – nie potrafi przeczytać i zrozumieć krótkiego tekstu w Internecie czy też celowo manipuluje chcąc zaszkodzić instytucji, która napsuła sporo krwi niektórym prominentnym przedstawicielom opozycji –  i licząc na to, że nie potrafią tego zrobić osoby, które śledzą go na Twitterze?

Obie opcje są dla niego równie mało chwalebne.

WM

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij