Najnowsze wiadomości z kraju

Poseł KO zrzekł się immunitetu; ma odpowiadać za potrącenie rowerzystki

Minister ds. UE, poseł KO Adam Szłapka poinformował, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zrzekł się immunitetu poselskiego. Ma zostać pociągnięty do odpowiedzialności za potrącenie rowerzystki.

“Zgodnie z zapowiedzią dziś zrzekłem się immunitetu. Zrobiłem to od razu po otrzymaniu stosownego pisma od Marszałka Sejmu” – napisał Szłapka w piątek na platformie X.

O tym, że Szłapka prawdopodobnie sam zrzeknie się ochrony wynikającej z mandatu, powiedział wcześniej PAP marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Zapewnił, że to tylko kwestia godzin i przygotowania odpowiednich dokumentów.

Wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Szłapki do odpowiedzialności karnej, za to że w kwietniu 2023 r. miał potrącić rowerzystkę, skierował do Marszałka Sejmu szef MS i prokurator generalny Adam Bodnar. Jak informowały służby prasowe prokuratury, wniosek został złożony w czwartek.

“Nad tym wnioskiem, na bardzo usilną prośbę pana posła, procedowaliśmy w trybie ekspresowym” – powiedział marszałek Sejmu. “Poseł chciał dać jasny sygnał, jakie jest jego stanowisko w tej sprawie. Ja to absolutnie rozumiem i szanuję” – zaznaczył Hołownia.

Źródło: PAP Autor: Luiza Łuniewska
Fot. PAP/Paweł Supernak

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij