Najnowsze wiadomości z kraju

Poseł Gdula poszedł do Mazurka. Poparł zakaz produkcji samochodów spalinowych, sam ma dwa SUV-y…

– Trzeba odchodzić od tych źródeł emisji, które są duże. Transport to jest 20 proc. W tych 20 proc., 70 proc. to emisje z samochodów spalinowych, indywidualnych – tak poparcie Lewicy dla unijnego zakazu rejestrowania aut spalinowych tłumaczył poseł Maciej Gdula w “Porannej rozmowie” z redaktorem Mazurkiem w radiu RMF FM. Jednocześnie pytanie przez redaktora o to, dlaczego poparł zakaz produkcji samochodów spalinowych, choć sam posiada dwa samochody typu SUV odpowiedział że auta posiada, ale… jeździ rowerem. 

– Jednego nie zaliczyłbym jako SUV, to jest kombi. Przyjechałem do studia rowerem, głównie jeżdżę po Warszawie rowerem – tłumaczył się Gdula.

Dopytywany o to, dlaczego – skoro popiera zakaz produkcji samochodów spalinowych – sam posiada dwa duże auta spalinowe tłumaczył, że jego auto jest stare, a drugim jeździ żona. 

– Moje subaru ma 18 lat – bronił się poseł Lewicy.

Redaktor Mazurek dopytywał Gdulę także o to, czy 18-letnie subaru wymieni na samochód elektryczny?

–  Myślę, że jak przyjdzie czas na to, to wymienię je rzeczywiście. Myślę, że w 2035 roku wymienię je na samochód elektryczny – odpowiadał poseł i dodawał, że nie planuje zakupów na tę chwilę, bo “auta elektryczne są drogie”.

– Nie chcę wydawać aż tyle, poczekam aż stanieją – zaznaczył.

– To nie jest tak, że w przyszłym roku jest nakaz kupienia samochodu elektrycznego. Mówimy o sytuacji za 12 lat – tłumaczył Gdula.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij