Najnowsze wiadomości ze świata

Pościg na granicy. Kierowca zginął uciekając przed funkcjonariuszami

Służba Ochrony Granicy Państwowej Litwy prowadziła pościg na granicy z Białorusią. Przed funkcjonariuszami uciekał mężczyzna podejrzewany o przemyt. Po pewnym czasie pojazd zatrzymał się, ale jego kierowca już nie żył.

Litewscy pogranicznicy prowadzili akcje poszukiwania przemytników w miejscowości Podwarańce. Nagle na drodze pojawił się Volkswagen Passat, którego strażnicy postanowili zatrzymać. Kierowca nie reagował jednak na sygnały i zaczął uciekać. Jadący z dużą prędkością mężczyzna przejechał bardzo blisko jednego z funkcjonariuszy, który oddał w jego kierunku strzał.

W końcu uciekający pojazd zatrzymał się, a pościg został zakończony. Służby graniczne dotarły do samochodu, w którym znajdował się śmiertelnie postrzelony obywatela Litwy, a przy nim znaleziono papierosy. Okazało się, że był on znany organom ścigania, ponieważ wcześniej wielokrotnie karano go za przemyt oraz inne przestępstwa.

Policja wszczęła śledztwo w sprawie tego incydentu – poinformowała w niedzielnym komunikacie Służba Ochrony Granicy Państwowej Litwy.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij