Najnowsze wiadomości ze świata

Porzucony sześcionogi szczeniak dostał drugie życie. Tym razem już na czterech łapach

Znaleziony na parkingu w Walii, sześcionogi szczeniak dostał drugie życie. Znaleziono mu nowych opiekunów, a dzięki zbiórce pieniędzy pomyślnie udało się przeprowadzić operację.

Kilka miesięcy temu pewien przechodzień zauważył na parkingu przy supermarkecie w mieście Pembroke Dock w Walii porzuconego psa. Szczeniak miał 11-tygodni, ale większą uwagę zwracało sześć łap. Porzucony Cocker Spaniel urodził się z rzadką chorobą genetyczną. Oprócz czterech łap, miał jeszcze dwie zrośnięte ze sobą tylne łapy. Dodatkowy staw biodrowy spowodował nieprawidłowe uformowanie miednicy u psa.

Zwierzakiem zajęła się organizacja Greenacres Resuce. Zorganizowano zbiórkę pieniędzy na zabieg, który umożliwiłby psu prawidłowe funkcjonowanie. Datki spływały z całego świata, dzięki czemu Ariel, której dodatkowe, zrośnięte kończyny przypominają płetwę syreny, mogła przejść operację. Podjęli jej się specjaliści z Bristolu. Weterynarze wycięli suczce dodatkowe kończyny i teraz stawia pierwsze kroki, już na czterech łapach.

Zabieg się udał, wszystko przebiegło zgodnie z naszymi oczekiwaniami – przekazała organizacja. Dodano, że już kolejnego dnia po zabiegu, zwierzak stanął na nogach, jadł i pił.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RMF FM Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij