Najnowsze wiadomości z kraju

Porwali kobietę, bo spodobała się jednemu z nich. Chcieli zmusić ją do ślubu

Czterej mężczyźni porwali kobietę, ponieważ spodobała się jednemu z nich. Mężczyźni chcieli doprowadzić do ślubu, ale 27-latka w porę została uwolniona z rąk porywaczy przez policję.

„Głos Wielkopolski” opisuje sprawę porwania z początku lutego. Do zdarzenia doszło w gminie Kaczory w powiecie pilskim. Na policję wpłynęło zgłoszenie od świadków, którzy widzieli, jak kilku mężczyzn wyprowadza z domu kobietę i siłą zabiera ją do samochodu. Pojazd odjechał w nieznanym kierunku i gdy policja przyjechała na miejsce, po porywaczach nie było już śladu.

Na miejsce błyskawicznie zostały skierowane pobliskie patrole, a także funkcjonariusze pionu kryminalnego pilskiej jednostki. W działania także zostali zaangażowani funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu – oświadczyła Olimpia Kubińska z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Śledczy ustalili tożsamość sprawców porwania. Już kolejnego dnia wpadli oni w ręce policji. Porywaczami okazali się czterej mężczyźni narodowości romskiej w wieku od 20 do 48 lat. Zatrzymani zostali przewiezieni do aresztu i przedstawiono im zarzuty.

„Głos Wielkopolski” podaje, że kobietę odnaleziono w powiecie gostyńskim. Okazało się, że 27-latka spodobała się jednemu ze sprawców i chcieli zmusić ją, żeby wzięła z nim ślub.

Jak informuje prokurator Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, zatrzymani odpowiedzą za pozbawienie wolności kobiety i próbę doprowadzenia przemocą do zawarcia związku małżeńskiego. Grozi za to do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij