Najnowsze wiadomości ze świata

Porwała wnuczkę, by odciągnąć ją od narkotyków i złego towarzystwa

Mieszkanka miasta Sinj na południu Chorwacji porwała własną wnuczkę, by – jak tłumaczyła – odciągnąć ją od narkotyków i złego towarzystwa. 75-latkę skazano na rok więzienia w zawieszeniu – poinformował w środę portal Dalmatinski.

W porwaniu brało udział sześć innych osób, w tym policjantka – wszyscy otrzymali wyroki w zawieszeniu.

Babcia, organizatorka porwania, w którym oprócz niej udział brało sześć osób, twierdziła, że chce wystraszyć wnuczkę, by odseparować ją ze złego towarzystwa i nakłonić do powrotnego zamieszkania w jej domu.

Trzech uczestników porwania weszło w nocy do wynajmowanego przez dziewczynę mieszkania w Splicie. Porywacze byli uzbrojeni w repliki broni i paralizatory, twarze zakryli kominiarkami. Wnuczkę wprowadzono ze związanymi rękoma do wynajętej przez babcię furgonetki i wywieziono do niedalekiego kamieniołomu.

Scenariusz zakładał uratowanie jej przez “przypadkowych” świadków, którzy jechali samochodem przed furgonetką z ofiarą. Plan nie został sfinalizowany, ponieważ ochroniarz pilnujący kamieniołomu wezwał policję – podał Dalmatinski.

Babcia oświadczyła jednak, że jej niekonwencjonalna próba wyrwania wnuczki z nałogu powiodła się, ponieważ dziewczyna “jest dziś zupełnie inną osobą” – dodano.

Wszyscy uczestnicy zajścia przyznali się do winny i – poza babcią – otrzymali ośmiomiesięczne kary pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Źródło: PAP Autor: Jakub Bawołek
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Rosja atakuje Ukrainę. Polskie lotnictwo w akcji

0 0

20 osób zginęło w pożarze w parku rozrywki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij