Najnowsze wiadomości ze świata

Poruszające słowa siostry Polaka zastrzelonego w Szwecji. „Zrobił to dla dobra swojego syna”

Siostra Polaka zastrzelonego w Szwecji przez grupę młodzieży zabrała głos. Kobieta wyznała, że 29-latek, który zginął na oczach swojego syna, był bardzo zaangażowanym i dobrym ojcem. – Pozostawił po sobie wielką pustkę – powiedziała.

W środę wieczorem w Sztokholmie doszło do tragedii z udziałem 39-letniego Polaka. Mężczyzna szedł wraz ze swoim 12-letnim synem na basen, gdy natrafił na grupę młodzieży. Między nim a młodymi ludźmi doszło do wymiany zdań, a następnie w kierunku ojca 12-latka oddano śmiertelny strzał.

W dzielnicy Skarholmen, gdzie rozegrały się dramatyczne sceny,  gromadzili się ludzie, którzy na miejscu składali kwiaty i zapalali znicze.

Dziennikarze portalu Aftonbladet rozmawiali z siostrą 39-latka. Kobieta powiedziała, że jej brat zwrócił uwagę młodzieży dla dobra swojego syna.

Ponieważ jego syn był świadkiem niewłaściwego zachowania, to Michał prawdopodobnie uznał, że to było złe i zwrócił im uwagę – stwierdziła.

Kobieta przyznała, że bardzo ważne dla jej brata było dawanie dobrego przykładu.

Chciał dać przykład swojemu synowi. Był bardzo zaangażowanym i dobrym ojcem. Pozostawił po sobie wielką pustkę – dodała.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij