Najnowsze wiadomości ze świata

Poruszające słowa dziennikarki na wizji. Wyznała, że walczy z nowotworem

Dziennikarka stacji CNN zaskoczyła widzów szczerym wyznaniem. Sara Sidner przyznała na wizji, że zdiagnozowano u niej nowotwór piersi. Jednocześnie zaapelowała do kobiet o regularne badania.

Sara Sidner prowadzi poranny program CNN News Central. Podczas jednego z odcinków emitowanych na żywo, 51-latka zdecydowała się na szczere wyznanie. Zwracając się do widzów poprosiła, aby przypomnieli sobie imiona ośmiu kobiet, które są dla nich ważne.

Poświęćcie chwilę, żeby przypomnieć sobie imiona ośmiu kobiet, które znacie i kochacie. Tylko ośmiu. Policzcie je na palcach – powiedziała. Natychmiast wyjaśniła, że według statystyk jedna z nich choruje na raka piersi.

W gronie moich przyjaciółek jestem tą jedną z ośmiu – wyznała.

Dziennikarka przyznała, że nigdy wcześniej nie chorowała, a w jej rodzinie nie występowała wcześniej podobna choroba.

Nigdy w życiu nie chorowałam. Nie palę. Rzadko piję. W mojej rodzinie rak piersi nie występował. A jednak oto jestem, z rakiem piersi w 3. stadium. Trudno o tym mówić na głos – powiedziała. Sidner opowiedziała również, że jest w trakcie leczenia. Już drugi miesiąc przyjmuje chemioterapię, a czeka ją jeszcze radioterapia i podwójna mastektomia.

Oprócz wyznania na wizji, prezenterka CNN zamieściła w tej sprawie wpis na platformie X. Zaapelowała w nim do kobiet, by regularnie się badały.

Proszę, na miłość boską, zróbcie mammografię i wykonajcie samobadanie. Chcę, żebyście rozkwitały siostry – napisała Sidner.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RMF Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij