Najnowsze wiadomości z kraju

Porozumienie migracyjne osiągnięte. Kiedy zaczną się pierwsze transporty?

– Przyspieszają – napisał na Twitterze były wiceminister MSZ, Paweł Jabłoński. Te słowa są komentarzem do osiągniętego w ramach UE tzw. “paktu migracyjnego”, który wprowadza zasadę “przymusowej solidarności”. W praktyce oznacza to, że do Polski będą mogli zostać relokowani imigranci według zasad ustalonych przez unijnych urzędników.

– Jeśli pakt zostanie ostatecznie przyjęty, decyzja w tej sprawie nie będzie należeć do naszego kraju – a do Komisji Europejskiej i Rady UE – komentował polityk PiS na portalu X.

Do wpisu Jabłońskiego dołączono film, na którym Ylva Johansson, pochodząca ze Szwecji europejska komisarz ds. wewnętrznych, poinformowała o “historycznym momencie”, w którym znalazła się UE.

O tym, iż przedstawiciele krajów członkowskich UE, Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej “osiągnęli porozumienie w sprawie głównych elementów politycznych” paktu w sprawie azylu i migracji poinformowała także hiszpańska prezydencja w Radzie UE.

– UE spełnia swoją obietnicę poprawy systemu azylowego i migracyjnego. Obywatele w całej UE chcą, aby ich rządy zajęły się wyzwaniem migracyjnym, a dzisiejszy dzień jest dużym krokiem w tym kierunku. Ta reforma jest kluczowym elementem układanki. Ale UE pozostaje również zaangażowana w zwalczanie pierwotnych przyczyn migracji, współpracując z krajami pochodzenia i tranzytu oraz zajmując się plagą przemytu migrantów – oświadczył hiszpański minister spraw wewnętrznych Fernando Grande-Marlaska Gomez.

Źródło: Stefczyk.info za X Autor: red.
Fot. PAP

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij