Najnowsze wiadomości z kraju

Porozumienie chce realizacji swoich postulatów w zamian za pozostanie w Zjednoczonej Prawicy. Terlecki: będziemy zmierzać do uzgodnień

Zarząd Porozumienia Jarosława Gowina oświadczył w sobotę, że ich partia nie poprze zmian podatkowych, zmian w finansowaniu samorządów i zmian w prawie medialnym bez uwzględnienia ich postulatów. Władze partii uzależniają od tego pozostanie w Zjednoczonej Prawicy.

W sobotę w południe zebrał się zarząd Porozumienia, aby zdecydować o dalszej współpracy w Zjednoczonej Prawicy. Po posiedzeniu zarządu partii,  politycy wydali specjalne oświadczenie dla mediów.

„Porozumienie, wyrażając pełne poparcie dla wielu rozwiązań programowych Polskiego Ładu, na czele z postulowanym przez nas od lat podniesieniem kwoty wolnej, nie godzi się na drastyczne podniesienie podatków i danin dla milionów ciężko pracujących Polaków” – przekazano w oświadczeniu. Jak czytamy, partia domaga się również „uzupełnienia Polskiego Ładu o rozwiązania, które zagwarantują stabilność finansową samorządów”.

Politycy partii Jarosława Gowina odnieśli się także do projektu noweli ustawy medialnej, autorstwa posłów PiS. „Porozumienie, wyrażając pełne wsparcie dla idei uporządkowania i zabezpieczenia polskiego rynku medialnego, nie godzi się na zaproponowany kształt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji, czyli tzw. lex TVN” – czytamy. Członkowie Porozumienia uważają, że „zmiany te narażają nasze państwo na zarzut naruszania zasady wolności mediów, odpychają od Polski potencjalnych inwestorów, a przede wszystkim uderzają w nasz sojusz z USA, stanowiący podstawową gwarancję bezpieczeństwa Polski”.

Zarząd Porozumienia oznajmił, że w każdym z trzech przywołanych w oświadczeniu przypadków, zaproponował koalicjantom konkretne rozwiązania naprawcze. „Oczekujemy na podjęcie rozmów na ich temat” – dodali politycy.

Oświadczenie członków Porozumienia Jarosława Gowina skomentował szef klubu PiS Ryszard Terlecki. „Nic specjalnie nowego się nie wydarzyło. Znamy ich stanowisko w sprawach, które wymienili, czyli podatków, samorządów i ustawy medialnej i rozumiem, że będziemy zmierzać do jakichś uzgodnień” – powiedział.

Wicemarszałek Sejmu zaprzeczył, aby koalicji rządzącej groził rozpad oraz potwierdził, że dojdzie do spotkania liderów ws. oświadczenia Porozumienia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: MS
Fot. PAP
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij