Najnowsze wiadomości z kraju

Porównał Hołownię do kierownika sklepu. Błaszczak nawiązał do filmu Barei

 Zdaniem Mariusza Błaszczaka, marszałek Sejmu zachowuje się jak „kierownik sklepu”. Nawiązując do filmu Stanisława Barei, polityk PiS skomentował wygaszenie mandatów jego partyjnym kolegom.

W piątek Mariusz Błaszczak gościł w telewizji Polsat News. Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS ocenił zachowanie marszałka Sejmu, który zdecydował o wygaszeniu mandatów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

Marszałek Szymon Hołownia zachowuje się niczym kierownik sklepu spożywczego na Powiślu z filmu Barei, który mówi: tych klientów nie obsługujemy. A Hołownia mówi: tym panom wygaszamy mandaty – powiedział Błaszczak.

Dziś wygasi tym dwóm, jutro wygasi kolejnym – dodał polityk PiS i zaapelował do marszałka Sejmu, aby przestrzegał prawa.

Były minister obrony narodowej odniósł się także do słów Jarosława Kaczyńskiego o możliwych „zabójstwach politycznych”. Prezes PiS powiedział w czwartek, że „ze strony tej władzy, która nieustannie łamie prawo, można się wszystkiego spodziewać, nawet zabójstw politycznych”.

Poziom hejtu jest dziś olbrzymi, a pamiętamy, że doszło do mordu politycznego w Polsce – mówił Błaszczak.

Wtedy premierem też był Donald Tusk, a zamordowany został Marek Rosiak przez byłego działacza Platformy Obywatelskiej – dodał polityk i zaznaczył, że „było to jeszcze przed epoką ośmiu gwiazdek”.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij