Najnowsze wiadomości ze świata

Popularny prezenter zaginął podczas spaceru. Znaleziono jego ciało

Na greckiej wyspie Simi znaleziono ciało znanego brytyjskiego prezentera telewizyjnego i lekarza Michaela Mosley’a – poinformowały w niedzielę lokalne władze. Dziennikarz, który był w Grecji na wakacjach, zaginął w środę podczas spaceru.

Kontakt z 67-letnim Mosley’em urwał się w środę po południu, gdy wracał pieszo z plaży. Żona lekarza zgłosiła jego zaginięcie w czwartek rano. Wtedy ruszyły poszukiwania mężczyzny.

W niedzielę grecka policja poinformowała, że w pobliżu jednej z plaż na wyspie znaleziono ciało, które może należeć do brytyjskiego prezentera. Później lokalne władze potwierdziły, że to Mosley.

Możliwe, że dziennikarz poczuł się słabo albo potknął się i wpadł do morza. Następnie wraz z prądem ciało zostało wyrzucone na brzeg.

Burmistrz Simi Lefteris Papakalodoukas zaznaczył, że temperatura w środę na wyspie była “nie do zniesienia i w takich warunkach łatwo zemdleć”.

Znany m.in. z telewizji BBC Mosley to prezenter, dziennikarz medyczny i autor książek o zdrowiu i żywieniu.

Źródło: PAP Autor: Natalia Dziurdzińska
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij