Najnowsze wiadomości z kraju

Popularny lek może chronić przed Covid-19. Ważne badania w Izraelu

Jeżeli te informacje się potwierdzą, to odkrycie izraelskich naukowców może okazać się przełomowe w walce z epidemią koronawirusa. Jak donoszą tamtejsze media, osoby, które przyjmują niewielkie dawki aspiryny, mają o 29 proc. mniejszą szansę zarażenia się koronawirusem niż pozostali. Z kolei pacjenci, u których zdiagnozowano zarażenie Covid-19, wracają do zdrowia szybciej, a konsekwencje zdrowotne przebytej choroby są mniej poważne.

W recenzowanych badaniach naukowcy odkryli, że w próbce izraelskich testów PCR prawdopodobieństwo pozytywnego wyniku u pacjentów, którzy przyjmowali małe dawki aspiryny, było o 29% mniejsze. Porównali 10 477 wyników z dokumentacją medyczną opisującą, jakie leki profilaktyczne przyjmują pacjenci.

„Byliśmy bardzo podekscytowani, widząc duże zmniejszenie odsetka osób z wynikiem pozytywnym, co daje obiecującą wskazówkę, że aspiryna, tak dobrze znany i niedrogi lek, może być pomocna w walce z pandemią” – powiedziała Milana Frenkel-Morgenstern z Uniwersytetu Bar-Ilan w rozmowie z The Times of Israel.

 

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w centrum Paryża. Napastnik ranił policjanta

0 0

16-latek jechał hulajnogą. Został śmiertelnie potrącony

0 0

„Armia Krajowa na Wołyniu. Czyli zdrady nie było”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij