Najnowsze wiadomości z kraju

Ponad pięć lat więzienia za wypadek, w którym zginęły dwie osoby

Na pięć lat i sześć miesięcy bezwzględnego więzienia Sąd Rejonowy w Nowej Soli skazał Piotr B. za spowodowanie śmiertelnego wypadku, w którym zginęły dwie osoby. Wyrok nie jest prawomocny.

O wyroku w piątek poinformowała zielonogórska prokuratura okręgowa. Piotr B. został uznany winnym. Sąd wymierzył mu karę ośmiu miesięcy więzienia za prowadzenie po pijanemu i pod wpływem środków odurzających. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku usłyszał karę pięciu lat więzienia.

“W rezultacie Piotr B. został skazany na łączną karę pięciu lat i sześciu miesięcy bezwzględnego więzienia za spowodowanie wypadku, w którym zginęły dwie osoby” – powiedziała PAP rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej prokurator Ewa Antonowicz.

Dodatkowo sąd orzekł wobec Piotra B. dożywotni zakaz prowadzenia i 5 tys. zł świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Wyrok nie jest prawomocny. “Mężczyzna nadal przebywa w areszcie” – powiedziała prokurator Antonowicz.

Do wypadku doszło 26 października 2023 r. na drodze między miejscowościami Cisów i Kożuchów. Piotr B. jechał pijany i pod wpływem środków odurzających. Jak powiedziała prokurator Antonowicz, “swoim zachowaniem umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, zachowania trzeźwości oraz prowadzenia pojazdu z bezpieczną prędkością”.

Jadąc za szybko, na łuku drogi wpadł w poślizg i zjechał na lewe pobocze. Samochód wpadł do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w drzewo. W wypadku zginęli dwaj pasażerowie Ireneusz S. i Daniel B.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Przemytnicy ludzi postrzelili policjanta

0 0

Botanicy zmienią rasistowskie nazwy roślin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij