Najnowsze wiadomości z kraju

Polskie służby uderzyły w gang przemytników imigrantów

Funkcjonariusze CBŚP i Straży Granicznej zatrzymali członków międzynarodowej grupy przestępczej, która przemycała nielegalnych imigrantów z Białorusi. Według śledczych przemycili co najmniej 200 cudzoziemców.

Z ustaleń śledczych wynika, że przemytnicy pomagali nielegalnym imigrantom w przekroczeniu granicy z Polską, a następnie wywozili ich samochodami w pobliże granicy z Niemcami. Imigranci pochodzili głównie z Bliskiego Wschodu, szczególnie z Iraku i Afganistanu. Za „usługę” płacili im po ok. 5 tysięcy euro. Zdaniem śledczych ułatwili nielegalne przekroczenie granicy co najmniej 200 osobom.  Policjanci zabezpieczyli także mienie podejrzanych o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych, w tym pieniądze i biżuterię. Znaleźli też narkotyki i broń, które zostały przekazane do dalszych badań.

Prok. Szymon Banna z prokuratury okręgowej w Warszawie powiedział TVP Info, że funkcjonariusze SG i CBŚP zatrzymali dziewięciu członków tej grupy. Usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i blisko 50 zarzutów zorganizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Dwóch usłyszało także zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Prokurator poprosił sąd o areszt tymczasowy dla ośmiu podejrzanych, z uwagi na obawę, że będą utrudniać postępowanie. Sąd się na to zgodził.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: WM
Fot. Screen z Twittera

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij