karambol Najnowsze wiadomości ze świata

Polskie małżeństwo napadnięte w Oslo. Mąż stanął w obronie żony i padł strzał

Małżeństwo z Polski zostało zaatakowane w Oslo przez grupę nastolatków. Gdy wracali z jarmarku bożonarodzeniowego kobietę zaczepiło kilka osób. Wtedy mąż stanął w jej obronie, a napastnicy wyciągnęli broń i strzelili w jego kierunku.

W niedzielny wieczór w centrum Oslo doszło do napadu na małżeństwo z Polski. Gdy para wracała z jarmarku bożonarodzeniowego, idąc w stronę dworca głównego, na ich drodze pojawiła się grupa nastolatków. Chłopcy zaczepili kobietę, a jeden z nich chwycił ją za ramię. Wtedy w obronie Polki stanął jej mąż. W odpowiedzi napastnicy wyciągnęli broń i oddali strzał.

Wtedy mój mąż mówi: „Nie dotykaj mojej żony” A oni strzelają w ziemię obok jego stopy – opowiedziała napadnięta kobieta w rozmowie z norweskim dziennikiem „Dagbladet”.

To nie jest normalne, to katastrofa. Byłam przerażona – dodaje Polka.

Miejscowa policja potwierdziła, że zdarzenie miało miejsce, a sprawcy oddali strzał, celując w nogę mężczyzny. Prawdopodobnie został on trafiony rykoszetem w but. Podkreślono, że jego zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze prowadzą poszukiwania napastników. Zdarzenie widziało wielu świadków, a policja dysponuje również nagraniami wideo.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij