Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

Polski przemysł rośnie najszybciej w całej Unii Europejskiej

Unijny urząd statystyczny Eurostat podał, że we wrześniu 2020 roku produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła o 3,3% w stosunku do września 2019. To najlepszy wynik w całej Unii Europejskiej.

Z czwartkowych danych Eurostatu wynika, że produkcja przemysłowa w niemal całej UE w ostatnim roku spadła. Oprócz Polski na plusie znalazła się wyłącznie Portugalia z wynikiem 2,5%. Ostatnie miejsce przypadło zaś Francji (-6,1%), Niemcom (-6,1%) oraz Irlandii (-13,6). Unijna średnia to natomiast -5,8% dla całej Unii oraz -6,8% dla strefy euro.

Także w ujęciu miesięcznym Polsce poszło dobrze. Produkcja przemysłowa w stosunku do września wzrosła o 3,1%, co jest trzecim najlepszym wynikiem w UE po Czechach (4,1%) oraz Słowacji (3,4%). W strefie euro wrześniowa produkcja spadła o 0,4% a w całej UE utrzymała się na poziomie z sierpnia.

Źródło: www.gov.pl Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij