Rozrywka

Polski manul został zdyskwalifikowany w popularnym plebiscycie. Zareagował na to Mateusz Morawiecki

Popularny plebiscyt na manula roku zakończył się skandalem po tym, gdy mieszkająca w poznańskim zoo Mania została zdyskwalifikowana. Zareagował na to były premier Mateusz Morawiecki.

Jak informowaliśmy wcześniej, twitterowy profil Daily Mantle przeprowadził kolejną edycję plebiscytu na manula roku. Plebiscyt ten cieszył się wyjątkową popularnością wśród polskich internautów. W zeszłym roku wygrał go Magellan. W tym roku o tytuł walczyła jego matka Mania, której udało się dojść do półfinału.

Niestety tegoroczna edycja zakończyła się skandalem. Najpierw prowadzący ten profil oskarżył Polaków o używanie botów do głosowania na polskiego kota. Następnie zmienił swój profil na prywatny, przez co osoby, które go nie śledzą, nie mogą oddać głosu. W końcu zorganizował finał na kilka godzin przed zakończeniem półfinałowego głosowania. Kiedy internauci dopytywali się, o co chodzi, poinformował, że Mania została zdyskwalifikowana. Nie podał powodów tej decyzji.

Ta decyzja oburzyła tysiące Polaków. Zareagował na nią także były premier Mateusz Morawiecki. „Sprawa jest poważna! Mania, nasz piękny manul, została zdyskwalifikowana w konkursie!” – napisał na Twitterze – „Dla mnie – podobnie jak dla tysięcy głosujących – jest zwyciężczynią! Warto odwiedzić Manię w poznańskim zoo”.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij