Rozrywka

Polski film bije rekordy popularności na Netfliksie

Polskie produkcje Netfliksa cieszą się sporą popularnością w tym serwisie streamingowym nie tylko nad Wisłą, ale przede wszystkim w innych krajach. Ogromne zainteresowanie na całym świecie wzbudziły m.in. “Jak pokochałam gangstera”, erotyczne gnieciuchy spod znaku “365”, czy komedia (też o zabarwieniu erotycznym), “Sexify”. Jednak to nie koniec hitów. W ostatnim czasie z netfliksowego szczytu popularności nie schodzi komedia romantyczna “Miłość do kwadratu jeszcze raz”.

Jak wynika z danych przekazanych przez platformę, tylko w pierwszym tygodniu odtwarzania widzowie z całego świata poświęcili produkcji aż 12,8 mln. godzin, dzięki czemu film w reżyserii Filipa Zyblera pobił dotychczasowego rekordzistę “Jak pokochałam gangstera” (1o,5 mln. godzin).

Co ciekawe, najnowszy hit Netflixa to sequel – poprzednia część również cieszyła się sporą popularnością, stąd decydenci postanowili dać jeszcze jedną szansę polskim twórcom.

Podobnie zresztą postępuje konkurencja. Na Amazon Prime od niedawna można oglądać film “Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle 2”, który z miejsca stał się najchętniej wybieranym polskim filmem platformy w naszym kraju.

Wszystkie wymienione filmy i seriale nie są rzecz jasna produkcjami najwyższych lotów, ale jak widać, użytkownicy platform streamingowych szukają na nich przede wszystkim lekkiej rozrywki, a nie walorów artystycznych czy psychologicznej głębi. Ciężko, by któryś z filmów sięgnął po prestiżowe nagrody, ale z pewnością swoje zarobią.

 

 

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij