Wiadomości sportowe z kraju i świata

Polska zagra w Tiranie kolejny finał. Ile waży mecz biało-czerwonych z Albanią?

Zajmująca trzecie miejsce w grupie E eliminacji mistrzostw Europy piłkarska reprezentacja Polski zagra o 20.45 w Tiranie z wiceliderem – Albanią. Oba zespoły mogą awansować na pierwsze miejsce, bo prowadzące w tabeli Czechy w tej kolejce pauzują.

Po czterech spotkaniach biało-czerwoni mają sześć punktów – po zwycięstwach u siebie nad Albanią 1:0 oraz Wyspami Owczymi 2:0. Podopieczni selekcjonera Fernando Santosa ponieśli natomiast wyjazdowe porażki z Czechami 1:3 oraz z Mołdawią 2:3.

Albania ma siedem punktów, a Czechy – osiem.

“Zawsze ktoś musi wygrać, a ktoś przegrać, jedna drużyna poniekąd zależy od drugiej. Kto wygra, ten będzie miał wszystko w swoich rękach. Kto przegra, będzie musiał oglądać się na wyniki innych” – zauważył Santos.

Reprezentacja Polski zmaga się nie tylko z kryzysem sportowym, ale też wizerunkowym. W ostatnich tygodniach więcej mówi się m.in. o tzw. aferze premiowej czy kontrowersyjnych wywiadach, jakich udzielili Łukasz Skorupski i kapitan Robert Lewandowski. Santos zaapelował, aby wszyscy skoncentrowali się teraz na nadrzędnym celu, jakim jest awans do Euro 2024.

“Atmosfera w drużynie cały czas była i jest dobra. Powtarzałem to już wiele razy. Teraz najważniejsze jest to, żeby myśleć o najbliższym meczu. O tym, w jaki sposób zagra Albania, jak zrealizować nasz plan na to spotkanie. Znamy możliwości naszego rywala, wiemy, w jaki sposób atakuje, jak broni, jaką jej zawodnicy mają jakość indywidualną. Na tym polega moja praca, żeby przygotować na to piłkarzy” – mówił na konferencji prasowej.

Zespoły rywalizowały ze sobą ostatnio w Tiranie w październiku 2021 roku w eliminacjach mistrzostw świata. Wówczas Polska zwyciężyła 1:0. Już w bieżących kwalifikacjach biało-czerwoni wygrali w marcu w Warszawie również 1:0. Oba gole zdobył w tych spotkaniach Karol Świderski.

Źródło: PAP Autor: mm/ pp/
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij