Najnowsze wiadomości z kraju

Polska wesprze Izrael w wojnie z Iranem. Taki plan mają ludzie Tuska!

Według Andrzeja Szejny, wiceministra spraw zagranicznych, Polska powinna wesprzeć Izrael w konflikcie z Iranem. Na antenie Radia Zet minister dodawał, że atak Iranu na Izrael był “atakiem podobnie terrorystycznym jak atak Rosji na Ukrainę”.

Wiceszef polskiej dyplomacji był pytany, czy Polska powinna wesprzeć Izrael w konflikcie z Iranem.

“Tak” – podpowiedział Szejna.

Dopytywany dlaczego i czy Polska nie powinna być neutralna odpowiedział: “Nie, dlatego że atak Iranu na Izrael był atakiem podobnie terrorystycznym jak atak Rosji na Ukrainę”. “Po drugie, wyciągamy bardzo mądre wnioski z tego w jaki sposób Izrael się broni przy wsparciu Stanów Zjednoczonych i po trzecie skala tego ataku, czyli kilkaset dronów, rakiet balistycznych manewrujących, to jest dwukrotnie większa (skala) niż pierwszy taki (atak) 24 lutego Rosji na Ukrainę. Czyli zamiarem Iranu było zniszczenie Izraela” – powiedział Szejna.

Wiceszef MSZ odradzał też obywatelom Polski podróże na Bliski Wschód w najbliższym czasie. “W każdej chwili coś się może zdarzyć. Z całego serca proszę, żebyście państwo nie narażali swojego życia i zdrowia” – mówił.

W nocy z soboty na niedzielę Iran dokonał odwetowego uderzenia na Izrael w odpowiedzi na atak na irańską placówkę konsularną w Damaszku, w wyniku którego zginęło kilku wyższych rangą irańskich oficerów.

Iran wystrzelił ponad 300 dronów i rakiet, głównie ze swojego terytorium, jednak wyrządziły one niewielkie szkody, bowiem ogromną większość z nich udało się strącić siłom Izraela, USA, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Jordanii.

Źródło: (PAP) Autor: rbk/ mrr/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij