Najnowsze wiadomości z kraju

Polska przekazuje mołdawskiej policji ogromny transport broni i sprzętu. “Niepodległa i suwerenna Mołdawia potrzebuje naszego wsparcia”

Niepodległa i suwerenna Mołdawia, opierająca się próbom wewnętrznej destabilizacji, potrzebuje naszego wsparcia, dlatego podjąłem decyzję o przekazaniu policji mołdawskiej ogromnego transportu broni, amunicji i wyposażenia – poinformował w czwartek szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Sprzęt, który trafił do mołdawskiej policji od służb podległych ministrowi spraw wewnętrznych i administracji, został przetransportowany sześcioma samolotami – dwoma Herculesami i czteroma Casami.

O wsparciu dostarczonym do Mołdawii szef MSWiA poinformował w czwartek na Twitterze. “Niepodległa i suwerenna Mołdawia, opierająca się próbom wewnętrznej destabilizacji, potrzebuje naszego wsparcia! Dlatego podjąłem decyzję o przekazaniu policji mołdawskiej ogromnego transportu (2 Herculesy i 4 Casy) broni, amunicji i wyposażenia od służb podległych MSWiA” – podkreślił Mariusz Kamiński.

Źródło: (PAP) Autor: Agnieszka Ziemska
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij