Najnowsze wiadomości z kraju

Polska poderwała myśliwce. Jest komunikat sił zbrojnych

Polskie siły zbrojne (PSZ) i sojusznicy poderwali myśliwce z lotnisk. Było to związane z aktywnością rosyjskiego lotnictwa dalekiego zasięgu.

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że obserwowana jest wzmożona aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Rosji. Jej powodem był zamiar dokonania uderzeń na terytorium Ukrainy. „Wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione” – przekazało DORSZ.

Zastępczyni rzecznika prasowego DORSZ mjr Ewa Złotnicka powiedziała telewizji Polsat, że standardowo w takich sytuacjach, „które zdarzają się niestety ostatnimi czasy dość często”, PSZ działają w taki sposób, by „niwelować ewentualne zagrożenia, mogące się pojawić dla naszego kraju”. W komunikacie DORSZ zwrócił uwagę, że zwiększona aktywność polskiego i sojuszniczego lotnictwa może powodować „podwyższony poziom hałasu, zwłaszcza w południowo-wschodnim obszarze kraju”.

Mjr Złotnicka poinformowała po godzinie 8, że „na chwilę obecną sytuacja się normalizuje”. „Mieszkańcy Polski mogą spać spokojnie. Nasza przestrzeń powietrzna jest bezpieczna. Czuwamy, monitorujemy. Wojsko Polskie jest gotowe do działania w razie jakiegokolwiek zagrożenia” – podkreśliła.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Konflikty.pl
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij