Najnowsze wiadomości z kraju

Połowa Żydów uważa, że Polacy są odpowiedzialni za Holokaust na równi z Niemcami

Kiedy w Strefie Gazy giną palestyńskie dzieci, płoną domy, a do mieszkańców z trudem dociera pomoc humanitarna,izraelscy naukowcy na zajmują się badaniami, gdzie na świecie panuje największy antysemityzm i kto ponosi odpowiedzialność za Holokaust. Najnowsze dane przedstawione przez Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie udowadniają, że lata przekłamanych publikacji na temat postaw Polaków podczas II wojny światowej przyniosły efekt – połowa mieszkańców Izralea, w większości tych pochodzenia żydowskiego, uważa, że nasz naród jest odpowiedzialny za Holokaust na równi z Niemcami.

Jak pisze izraelski portal timesofisrael.com, Uniwersytet Hebrajski zlecił badanie przed izraelskim narodowym dniem pamięci o Holokauście – Jom ha-Szoa. Z tej okazji postanowiono sprawdzić, jak dzisiaj Izraelczycy patrzą na zbrodnię sprzed lat. Ankietowani zostali zapytani m.in. o to czy „Polacy są odpowiedzialni za zniszczenie swoich żydowskich sąsiadów w Holokauście”,

Wyniki ankiety przerażają. 47% ogółu mieszkańców Izraela, w tym aż 54 procent, “w strefie żydowskiej” (w arabskiej jedynie 12 proc.) uważa, że Polacy, są odpowiedzialni za Holokaust “w dokładnie takim samym stopniu jak Niemcy”. Kolejne 25% (28 w strefie żydowskiej, 11 w arabskiej) odpowiedziało, że „tylko częściowo”. Zaledwie 11% ankietowanych i tylko 8 proc. w strefie żydowskiej, a 21 w strefie arabskiej) stwierdziło, że naród polski również był ofiarą Holokaustu, tak jak Żydzi.

Dla porównania badacze z Jerozolimy przepytali w tym zakresie też mieszkańców Polski.

60% badanych Polaków stwierdziło, że postrzega swoich rodaków jako ofiary i wybawicieli podczas Holokaustu. Kolejne 12% Polaków stwierdziło, że Polska odegrała „decydującą rolę” w Holokauście, a kolejne 12% stwierdziło, że Polska odegrała „częściową rolę”. Około 3% polskich respondentów w sondażu, w którym maksymalny błąd próbkowania wynosi 3,1%, nie odpowiedziało na to pytanie.

Badania pokazują jednoznacznie na skalę indoktrynacji, której poddawani są mieszkańcy Izraela. Polacy są przedstawiani jako zbrodniarze i współwinni Zagłady. Strona polska musi zdecydowanie na to odpowiedzieć. Szczególnie w momencie, kiedy Izrael dokonuje zbrodni w Strefie Gazy.

Źródło: stefczyk.info/timeofisrael Autor:
Fot. EPA/ATEF SAFADI

Polecane artykuły

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

0 0

Pijany koczkodan uciekł z mieszkania i pokąsał pięć osób

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij