Wiadomości sportowe z kraju i świata

Polka wywalczyła pierwszą kwalifikację olimpijską dla naszego kraju

Klaudia Breś ma powody do dumy. Nie tylko zdobyła tytuł wicemistrzyni europy w pistolecie sportowym na 25 metrów, ale wywalczyła też dla naszego kraju pierwszą kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Urodzona w 1994 roku Breś jest szeregową w Wojsku Polskim i członkiem Wojskowego Zespołu Sportowego w Bydgoszczy. Jest również niezwykle utalentowanym strzelcem sportowym. Zdobyła m.in. cztery złote medale w mistrzostwach Europy juniorów, w 2012 (pistolet pneumatyczny 10 m) drużynowo), dwa w 2013 (p. pneumatyczny drużynowo i indywidualnie) i w 2014, kiedy to zdobyła też srebro drużynowo na mistrzostwach świata juniorów. Oprócz tego zdobyła też cztery medale w mistrzostwach Europy – brąz w 2015 (druż.) i srebro w 2020 (druż.) w pistolecie pneumatycznym na 10 m, srebro w 2017 w pistolecie sportowym na 25 m. oraz złoto w 2019 w pistolecie pneumatycznym na 10 m.

Teraz dołożyła do tego kolejny medal. Na mistrzostwach Europy we Wrocławiu wystrzelała srebro i tytuł wicemistrzyni w pistolecie sportowym na 25 m. Wyprzedziła Renatę Sike z Węgier, a złoto zdobyła Niemka Doreen Venekamp. Mistrzostwa miały początkowo odbyć się w Moskwie, ale zostały przeniesione do stolicy Dolnego Śląska z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Do wywalczenia we Wrocławiu jest osiem kwalifikacji na olimpiadę w Paryżu. Dzięki zajęciu drugiego miejsca w pistolecie na 25m jedną z nich wywalczyła dla naszego kraju Bereś. Jest pierwszym sportowcem, któremu to się udało. Ona sama brała już udział w igrzyskach w Rio de Janeiro i w Tokio, ale nie stanęła w nich na podium. Być może teraz będzie miała kolejną szansę, ale nie jest to jeszcze pewne – kwalifikacja jest dla kraju, a nie imienna.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Interia Autor: WM
Fot. Screen z Youtube

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij