Najnowsze wiadomości z kraju

Polityk Platformy zaskoczył. Broni Kamińskiego i Wąsika

Do Prokuratora Generalnego został skierowany list w obronie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Widnieje pod nim kilka nazwisk, ale jedno może zaskakiwać. Sygnatariuszem listu jest m.in. wieloletniego parlamentarzysty, od lat związany z Platformą Obywatelską.

Przyczynili się do oczyszczenia naszego państwa z korupcji i przywrócenia wysokich standardów jego funkcjonowania – napisali działacze antykomunistycznej opozycji. List o takiej treści skierowali oni do Prokuratora Generalnego, domagając się wypuszczenia z więzienia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

List podpisali m.in. Antoni Macierewicz, Adam Borowski, Maria Dłużewska, Jan Krzysztof Kelus, Zofia Romaszewska, Bronisław Wildstein oraz Krzysztof Wyszkowski. Wśród nich znalazło się także nazwisko Antoniego Mężydły. W rozmowie z „Super Expressem” przyznał, że mamy w Polsce do czynienia z więźniami politycznymi.

Ta sprawa jest polityczna, więc Kamiński i Wąsik są więźniami politycznymi. Tylko ktoś kto nie obserwuje sytuacji w kraju, może tego nie zauważyć – stwierdził były senator PO.

Powinniśmy raczej uspokajać wewnętrzne spory, a nic w tym kierunku się nie robi. Z tego właśnie powodu powinni wyjść z więzienia. Trzeba zrobić wszystko, żeby nie doszło do nieszczęścia. Mam nadzieję, że Donald Tusk również to rozumie – dodał Mężydło.

Źródło: stefczyk.info/na podst.SE Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij