Najnowsze wiadomości z kraju

Polityk PiS skomentował „babciowe” Tuska. „Wymyślił coś, co już od roku funkcjonuje”

To, co Donald Tusk “wymyślił” już od roku funkcjonuje – ocenił w rozmowie z PAP sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski odnosząc się do propozycji lidera PO dot. “babciowego”. Jak podkreślił, rząd PiS przez powrót do wieku emerytalnego dał babciom 7 lat więcej na czas z wnukami.

Szef PO Donald Tusk podczas objazdu po kraju złożył szereg propozycji m.in. zaproponował w czwartek “babciowe”, czyli 1500 zł miesięcznie dla każdej mamy, która po urlopie macierzyńskim chciałaby wrócić do pracy; świadczenie miałoby pomóc w opłaceniu opieki nad dzieckiem.

Tusk ocenił też podczas jednego ze spotkań, że CPK to – jak dotąd – setki milionów złotych wyrzuconych na wynagrodzenia i fanaberie. Jego zdaniem, CPK to wymysł szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który chce mieć największe lotnisko w Europie.

Do deklaracji Tuska odniósł się w rozmowie z PAP Krzysztof Sobolewski. “To co Tusk wymyślił już od roku funkcjonuje” – powiedział. “Babciowe to suma 500 i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czyli 1000 zł miesięcznie na dowolną opiekę, razem 1500 złotych” – podkreślił. “Babciom dodatkowo opłacamy połowę składek emerytalnych, a powrót do wieku emerytalnego to siedem lat więcej na czas z wnukami” – dodał polityk PiS.

“Natomiast jeżeli chodzi o Centralny Port Komunikacyjny, to po co w Polsce jak jest pod Berlinem” – powiedział sekretarz generalny PiS. W jego ocenie lider PO, “mówi po polsku, a myśli po niemiecku”.

Źródło: PAP Autor: Grzegorz Bruszewski
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij