Najnowsze wiadomości ze świata

Polityk konserwatywnej partii postrzelony w centrum stolicy. Kula trafiła go w twarz

Były lider konserwatywnej partii Vox Alejo Vidal-Quadras Roca został w czwartek postrzelony w twarz przez nieznanych sprawców w centrum Madrytu. Pochodzącego z Barcelony polityka przewieziono do szpitala; jego stan zdrowia jest oceniany jako ciężki.

Według wstępnych deklaracji lekarzy madryckiego szpitala im. Gregorio Maranon, życiu hiszpańskiego polityka, zaatakowanego w stołecznej dzielnicy Salamanca, nie zagraża niebezpieczeństwo.

Z relacji świadków zdarzenia wynika, że 78-letni Vidal-Quadras Roca został zaatakowany przed budynkiem kościoła, w którym uczestniczył we mszy świętej. Według śledczych za próbą zabicia konserwatywnego polityka stoi mężczyzna ubrany w czarny kask, który przebywał w okolicach świątyni na krótko przed zakończeniem nabożeństwa.

Jak ustaliła policja, agresor oddał strzał z bliskiej odległości z pistoletu Parabellum 9 mm, a następnie uciekł na oczekującym na niego motocyklu, kierowanym przez inną osobę.

Vidal-Quadras Roca włączył się w utworzenie konserwatywnej Vox po odejściu w 2014 roku z centroprawicowej Partii Ludowej (PP), w której był posłem. Krótko po założeniu Vox stał na czele tego ugrupowania.

Źródło: PAP Autor: Marcin Zatyka
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij