Najnowsze wiadomości z kraju

Politycy PO o problemach partii “Dla kogo my k***a jesteśmy partią? Nasz elektorat najbardziej ch***wo potraktowaliśmy”

Portal TVP Info oraz TVP 3 Szczecin publikuje najnowsze nagrania z afery taśmowej w restauracji “Sowa i Przyjaciele”. Wśród nagranych są Elżbieta Bieńkowska, Bartosz Arłukowicz czy Olgierd Geblewicz. Tematami rozmów są problemy z elektoratem PO oraz kontroli NIK dotyczącej funduszy UE na sprzęt medyczny.

Pierwsza część nagrania przebiega pomiędzy Olgierdem Geblewiczem, Stanisławem Gawłowskim oraz Tomaszem Tomczykiewiczem. Politycy rozmawiają o elektoracie partii PO, których ich zdaniem został bardzo źle potraktowany. Mężczyźni zastanawiają się, “dla kogo są oni partią”

OLGIERD GEBLEWICZ: (…) Ja zapytałem się mojego przewodniczącego w regionie (Stanisława Gawłowskiego – red.), dla kogo, jakiś miesiąc, dwa miesiące temu – dla kogo my k***a jesteśmy partią? Bo ja nie wiem.
GŁOS NIEROZPOZNANY: Panie przewodniczący…
OLGIERD GEBLEWICZ: Dla rolników nie…
STANISŁAW GAWŁOWSKI: Bo nasz elektorat najbardziej ch***wo potraktowaliśmy, trochę.
OLGIERD GEBLEWICZ: Przypier***śmy…
TOMASZ TOMCZYKIEWICZ: To ja ci odpowiem. Nasz, i to jest problem, że tak powiem, przyzwoitej partii, że on nie jest skierowany do nikogo. Bo on jest skierowany…
OLGIERD GEBLEWICZ: To nie jest problem przyzwoitej partii. To jest problem nieprzyzwoitej partii.
TOMASZ TOMCZYKIEWICZ: Nie… Przyzwoita… To jest, to jest to co Unia zawsze robiła, że po prostu – interes ogółu. Ale ogół to jest nikt.
OLGIERD GEBLEWICZ: Nie, nie, nie. To nie jest interes ogółu. I ja…
TOMASZ TOMCZYKIEWICZ: Jak nie jest interes…
OLGIERD GEBLEWICZ: To nie jest interes ogółu. To jest interes ciemnych mas finansowych. Jeszcze raz to podkreślam. (…)

W drugi fragmencie opublikowanych rozmów wypowiada się ówczesna minister infrastruktury Elżbieta Bieńkowska oraz minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Obydwoje rozprawiają na temat kontroli NIK dotyczącej funduszy UE na sprzęt medyczny. Jaka minister przyznaje, “kontrola była robiona po to, by wyszło dobrze, choć wiadome jest, że jej wyniki są nieprawdą”.

BARTOSZ ARŁUKOWICZ: (…) Ela, ty się jakoś tam odniosłaś do tego NIK-u, środki europejskie na sprzęt medyczny?
ELŻBIETA BIEŃKOWSKA: Wiesz co, my mamy to wszystko, ponieważ kontrola NIK-u jest z 2011 r. A nam komisja, bo ja już dzisiaj jak zobaczyłam, jak zobaczyłam na pasku, to mówię: oho, czekajmy na pismo za tydzień. Natomiast, natomiast my mamy całą kontrolę zrobioną, wszystkich tych projektów, rok temu, bo komisja tego zażądała.
BARTOSZ ARŁUKOWICZ: I co ci wyszło?
ELŻBIETA BIEŃKOWSKA: I wyszło dobrze, tak jak trzeba. To znaczy wiadomo, że to nie jest prawda. Wiadomo, że to nie jest prawda. (fragm. nierozpoznany)
BARTOSZ ARŁUKOWICZ: Ok, ja ci mówię jak jest.
ELŻBIETA BIEŃKOWSKA: Ale ja wiem jak jest. To nie musiałam kontroli robić. Kontrolę robiliśmy po to, żeby wyszło, że jest dobrze.
STANISŁAW GAWŁOWSKI: (fragm. nierozpoznany)
BARTOSZ ARŁUKOWICZ: Jest źle i to tak na poważnie. Setki milionów złotych.

Źródło: TVP Info Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij