Najnowsze wiadomości z kraju

Policyjny pies na pokazie w szkole. Miał być atrakcją, a wywąchał narkotyki

W jednej ze szkół w powiecie oławskim zorganizowano spotkanie z policjantami, którzy przestrzegali młodzież przed sięganiem po narkotyki i alkohol. Funkcjonariuszom towarzyszył wyszkolony pies, który niespodziewanie znalazł nielegalną substancję w plecaku jednej z uczennic.

Policjanci z Oławy gościli we wtorek w jednej ze szkół w tamtejszym powiecie, gdzie spotkali się z młodzieżą. Tematem spotkania był negatywny wpływ narkotyków i alkoholu na życie i zdrowie. Funkcjonariuszom towarzyszył pies specjalnie wyszkolony do wykrywania nielegalnych substancji.

Wydarzenie w placówce edukacyjnej miało nieco inny przebieg, niż wszyscy mogli się spodziewać. W pewnym momencie policyjny pies zainteresował się plecakiem jednej z uczennic. Jego zachowanie wskazywało na to, że w środku mogą znajdować się narkotyki.

Okazało się, że w torbie należącej do 16-letniej uczennicy była marihuana.

Zachowanie pieska było sygnałem, że we wskazanym miejscu znajdują się, bądź znajdowały się substancje, których posiadanie jest prawem zabronione. Mundurowi ujawnili w plecaku nieznaczne ilości suszu roślinnego – marihuany oraz lufkę – poinformowała rzecznik KPP w Oławie asp. szt. Wioletta Polerowicz. Dodała, że nastolatka odpowie za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Sprawą 16-latki, która trafiła pod opiekę rodziców, zajmie się sąd rodzinny.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne/screen FB

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij