Rozrywka

Policjant z Gdyni pisze bajki dla dzieci. Zaczął dla własnej córki

Zaczął pisać rymowanki już w gimnazjum, żeby po latach napisać książkę dla dzieci. Młodszy aspirant Krystian Wasiluk to nie tylko dobry policjant, ale również tata, którego najmłodsza córka zainspirowała do wydania książki z alfabetem.

Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Gdyni młodszy aspirant Krystian Wasiluk wstąpił w szeregi Policji w listopadzie 2013 roku, rozpoczynając służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. Od 15 grudnia 2022 roku został przeniesiony do Ogniwa Wykroczeń Wydziału Prewencji w gdyńskiej komendzie. Jest nie tylko dobrym policjantem ale również kochającym ojcem trójki dzieci.

Pierwsze rymowanki zaczął pisać w drugiej klasie gimnazjalnej, a na początku 2021 roku wpadł na pomysł napisania książki dla dzieci. To właśnie najmłodsza córka zainspirowała Krystiana do napisania książki dla najmłodszych. Miała wtedy 1,5 roku i bardzo podobał się jej alfabet, dlatego funkcjonariusz uznał, że napisze dla niej wiersze z polskim alfabetem, a przy okazji córka pozna ciekawostki na temat różnych zwierząt.

Wówczas mł. asp. Krystian Wasiluk wydrukował książeczkę „po amatorsku”, a Agatka chodziła z nią dumnie i prosiła kilka razy dziennie, aby czytać zawarte w niej wiersze, aż nauczyła się wszystkich na pamięć. W międzyczasie napisał kolejne dwie książki o warzywach i owocach oraz kosmosie. Jego córka jest wielką fanką kosmosu, zna kolejność planet i recytuje je jednym tchem. Napisane przez Krystiana wiersze nie niosą morału, jednak zawierają wiele ciekawostek. Premiera sprzedaży odbędzie 21 marca 2023 roku na samowydawcy.pl

Dla policjanta i największą radością jest fakt, że najmłodsi z zaciekawieniem słuchają napisane przez niego treści.

Źródło: Autor:
Fot. fot. KMP Gdynia

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij