karambol Najnowsze wiadomości ze świata

Policjant uratował matkę i syna z płonącego samochodu (wideo)

Policjant był przypadkowym świadkiem wypadku drogowego. Mimo niebezpieczeństwa uratował kobietę i jej syna z płonącego samochodu.

Zdarzenie miało miejsce w mieście Rome w stanie Georgia. Oficer lokalnej policji Dow Turrentine dokonywał kontroli drogowej w pobliżu skrzyżowania, kiedy usłyszał huk. Okazało się, że ciężarówka wjechała na nie na czerwonym świetle i uderzyła w dwa samochody.

Turrentine zauważył, że jeden z tych samochodów płonie. Potem przyznał w rozmowie z lokalną telewizją, że bał się, że pojazd wybuchnie. Mimo tego rzucił się jego pasażerom na ratunek. W środku znajdowała się Samantha Bostick i jej syn Liam.

Na nagraniu z kamery na mundurze widać, że policjant próbuje wybić szybę przy pomocy rękojeści noża i służbowej pałki. Co najmniej jeden inny kierowca rzucił mu się na pomoc. Udało im się to zrobić w ostatniej chwili. Gdy tylko ich wyciągnęli, płomienie objęły cały pojazd. Próbowali go gasić samochodowymi gaśnicami, ale nic to nie dało, spłonął doszczętnie.

Bostick trafiła do szpitala, gdzie przejdzie operację kolana. Jej syn nabił sobie jedynie guza, po przeprowadzeniu badań zwolniono go do domu. Departament policji z Rome napisał w oświadczeniu, że wprawdzie ich funkcjonariusze są szkoleni, by nieść pomoc ofiarą wypadków, ale i tak są pod wrażeniem tego, co zrobił Turrentine.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij