Najnowsze wiadomości z kraju

Policjant robił zakupy. Przypadkiem rozpoznał parę poszukiwaną od 8 lat

Małżeństwo ponad 8 lat poszukiwane Europejskimi Nakazami Aresztowania rozpoznał podczas zakupów w markecie zastępca dyżurnego policji w Śremie (woj. wielkopolskie). Zatrzymana para zbiegów przyjechała w odwiedziny do swojej rodziny – podała policja.

Oficer prasowa śremskiej policji podinsp. Ewa Kasińska poinformowała we wtorek, że poszukiwana para została zatrzymana w piątek. Będący po służbie zastępca dyżurnego robił zakupy w markecie w miejscowości Nochowo i zauważył poszukiwane od lat małżeństwo.

“Nie spuszczając poszukiwanych z oczu (…) skontaktował się telefonicznie z policjantami z Wydziału Kryminalnego i policyjne patrole ruszyły do Nochowa, gdzie zatrzymały poszukiwane małżeństwo. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym od grudnia 2015 r., a kobieta od stycznia 2016 r. On został skazany przez sąd za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a ona za oszustwo. Po tym, jak śremscy kryminalni ustalili, że para, aby uniknąć odsiadki wyjechała za granicę, sąd wydał za nimi Europejskie Nakazy Aresztowania” – opisała podinsp. Kasińska.

Policjantka przekazała PAP, że poszukiwane małżeństwo odwiedziło swoją mieszkającą w Śremie rodzinę. Jak dodała, zatrzymani małżonkowie będą przez kilka miesięcy odsiadywać zasądzone wcześniej kary pozbawienia wolności. Policjant, który rozpoznał parę, w przeszłości specjalizował się w poszukiwaniach osób.

Źródło: PAP Autor: Szymon Kiepel
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij