Mężczyzna zaatakował nożem policjanta podczas interwencji. Najnowsze wiadomości z kraju

Policjant raniony nożem. Napastnik został śmiertelnie postrzelony

Mężczyzna zaatakował nożem policjanta podczas interwencji.

Agresywny 26-letni mężczyzna zaatakował nożem policjanta podczas interwencji w Zubrzycy Dolnej w pow. nowotarskim (Małopolskie). Jeden z funkcjonariuszy w obronie własnej zranił z broni palnej napastnika, który pomimo reanimacji zmarł. Ranny policjant został odwieziony do szpitala.

Jak poinformowała rzeczniczka małopolskiej policji podinsp. Katarzyna Cisło, do policyjnej interwencji wobec pobudzonego, agresywnego 26-letniego mężczyzny doszło w godzinach porannych w Zubrzycy Dolnej.

„Policjanci zostali wezwani na interwencję domową wobec agresywnego 26-letniego mężczyzny, który miał według zgłoszenia być pod wpływem narkotyków i groził rodzinie nożem” – relacjonowała rzeczniczka.

Według niej kiedy pod wskazany adres przyjechał patrol policji na miejscu była już załoga karetki pogotowia. Ratownicy tłumaczą, iż nie podjęli żadnych czynności, bo napastnik był bardzo pobudzony i miał w ręce nóż, którego nie chciał odrzucić.

„Podczas podjętej interwencji policjanci zostali zaatakowani przez agresora nożem. W związku z czym funkcjonariusze użyli paralizatora oraz pałki służbowej. Użycie tych środków przymusu bezpośredniego nie poskutkowało i mężczyzna zranił policjanta. Wtedy też w celu ochrony własnego życia oraz innych funkcjonariuszy jeden z policjantów użył broni służbowej raniąc napastnika” – poinformowała rzeczniczka.

Policjanta ugodzono w tułów, po czym zabrano go do szpitala. Z kolei napastnika próbowano reanimować, jednak około godz. 11 zmarł. „Wszelkie czynności na miejscu nadzoruje prokurator” – zastrzegła policjantka.

Zobacz też:

Nożownik zaatakował przedszkolaków w Poznaniu. Trwa walka o życie 5-latka

Źródło: (PAP) Autor: rgr/ apiech/
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij