Najnowsze wiadomości z kraju

Policjant przywłaszczył pieniądze podczas interwencji

Jeden z wrocławskich policjantów przywłaszczył sobie pieniądze podczas interwencji w domu podejrzanego. Ma teraz przez to poważne problemy.

Policjanci interweniowali w domu mężczyzny, który był podejrzewany o posiadanie narkotyków w znacznej ilości. Znaleźli u niego pół kilograma różnych narkotyków: marihuany, amfetaminy, metamfetaminy, extasy i morfiny. Znaleźli też sporą ilość gotówki niewiadomego pochodzenia.

Podczas akcji policjanci zauważyli, że jeden z ich kolegów przywłaszczył sobie część tych pieniędzy. Od razu go zatrzymali i zgłosili to przełożonym. O zachowaniu 26-letniego policjanta poinformowano policyjne komórki kontrolne, w tym Biuro Spraw Wewnętrznych Policji, oraz miejscową prokuraturę.

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nakazał natychmiastowe zawieszenie policjanta w czynnościach służbowych, wszczęcie postępowania dyscyplinarnego i rozpoczęcie procedury usunięcia go ze służby. “Zachowanie to jest karygodne i nie ma miejsca w naszej formacji dla osób dopuszczających się tego typu czynów. Już tylko godziny dzielą posiadającego zaledwie czteroletni staż funkcjonariusza, od jego wydalenia ze służby” – napisała w oświadczeniu wrocławska KWP. Policjant decyzją sądu trafi do aresztu tymczasowego.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij