policjanci Najnowsze wiadomości z kraju

Policjanci żegnają funkcjonariusza. Zginął w tragicznym wypadku

W miejscowości Kąpie w województwie kujawsko-pomorskim miał miejsce tragiczny wypadek, w którym uczestniczył samochód osobowy i ciężarówka. W zdarzeniu zginął 30-letni policjant, który podróżował prywatnym pojazdem. – Straciliśmy osobę o wielkim sercu. Jego odejście jest dla nas bolesnym ciosem – przekazali koledzy zmarłego funkcjonariusza.

Tragiczny wypadek miał miejsce w sobotę rano na drodze wojewódzkiej nr 246 w miejscowości Kąpie. Mł. insp. Monika Chlebicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy poinformowała, że według wstępnych ustaleń, kierowca ciężarówki marki MAN, z nieznanych przyczyn, na zakręcie zjechał na przeciwny pas jezdni, gdzie zderzył się z prawidłowo poruszającym się suzuki vitara.

W wyniku tego zdarzenia, 30-letni kierowca suzuki zginął na miejscu. Jak poinformowała  kujawsko-pomorska policja, ofiarą był funkcjonariusz z Tucholi. W wypadku ranny został także 55-letni kierowca ciężarówki, który trafił do szpitala. Szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia będą wyjaśniane w ramach policyjnego śledztwa nadzorowanego przez prokuratora.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego Kolegi, starszego posterunkowego Mateusza Sikory. Jego odejście to dla nas wielka strata. Był osobą niezwykle serdeczną, zawsze chętną do pomocy. Będzie nam go bardzo brakowało! – napisano w komunikacie policji.

30-latek rozpoczął służbę w policji w grudniu 2021 roku, zaczynając karierę w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi jako policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij