Najnowsze wiadomości z kraju

Policjanci zatrzymali seryjnego złodzieja. Mieszkaniec Rzeszowa okradł m.in. aptekę, gabinet stomatologiczny oraz lodowisko

Policjanci z Rzeszowa zatrzymali seryjnego złodzieja. 43-latek szabrował biura firm, apteki, włamał się też m.in. do gabinetu stomatologicznego. Mężczyzna przywłaszczył sobie prawie 43 tys. zł. Usłyszał 15 zarzutów.

Od początku 2023 roku, policjanci z osiedla Baranówka otrzymali kilkanaście zgłoszeń dotyczących włamań. Do ostatniego doszło w połowie stycznia br. Złodziej włamywał się głównie do pomieszczeń firm usługowo-handlowych.

Kryminalni ustalili, że włamywaczem może być 43-letni mieszkaniec Rzeszowa. W ubiegły wtorek został zatrzymany. Mężczyzna przyznał się do włamań i wskazał miejsca, z których kradł pieniądze.

„Były to nie tylko hurtownie i biura firm, ale także apteka, gabinet stomatologiczny oraz biuro lodowiska. Jego łupem padały pieniądze pozostawione w pomieszczeniach” – przekazała asp. sztab. Magdalena Żuk, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 43-latek przywłaszczył sobie prawie 43 tys. zł. Wyjaśnił, że wszystko co ukradł, przeznaczał na życie.

Mężczyzna usłyszał 15 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem oraz uszkodzeniem mienia. Materiały dowodowe policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, która wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla mieszkańca Rzeszowa. Sąd zdecydował, że mężczyzna następne dwa miesiące spędzi za kratkami.

Policja twierdzi, że sprawa ma charakter rozwojowy, a funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności innych przestępstw, które mógł popełnić 43-latek.

 

Źródło: PAP Autor: Agnieszka Lipska
Fot. KMP Rzeszów

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij